Zakład Poprawczy w Trzemesznie

“Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać. ”
Walt Disney

Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej 2015

Dnia 22.03.2015 r. odbył się Międzygrupowy Turniej w Piłkę Siatkową w ramach cyklicznego Wiosennego Turnieju Gier Zespołowych.

W tegorocznym Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej wzięły udział cztery grupy wychowawcze. Zawody rozegrano systemem pucharowym, a w drabince turniejowej kolejność ustalona została poprzez losowanie. Mecze grano do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu rozgrywano już tie-break.

Pierwszy mecz był pojedynkiem między Grupą I i Grupą III. Grupa I zdecydowanie wygrała tę rywalizację 2:0 (25:18; 25:14).

W drugim meczu, stoczonym przez Grupę II i Grupę IV. Grupa II również gładko pokonała swego rywala 2:0 (25:18; 25:18).

Tak, więc Grupa I i Grupa II awansowały do finału, a Grupa III i Grupa IV spotkały się w meczu o trzecie miejsce, a po wynikach z fazy eliminacyjnej zanosiło się, że dalsze mecze będą wyrównane.

Jednak w potyczce o trzecie miejsce „Trójka” zaczęła mecz zdecydowanie i szybko zdobyła przewagę, której przeciwnik nie był w stanie zniwelować i z dużą przewagą wygrała pierwszego seta. Scenariusz z pierwszej odsłony meczu powtórzył się w drugim secie i Grupa III spokojnie wygrała następnego seta ze zniechęconym rywalem. Mecz o III miejsce zakończył się wygraną Grupy III 2:0 (25:10; 25:14).

Natomiast finał był już pojedynkiem dwóch bardzo ambitnych drużyn i mecz był pasjonujący. Pierwszego seta po wyrównanej walce wygrała „Dwójka”. Następnie, w drugiej odsłonie to „Jedynka”, choć miała już dużą stratę wykazała się nieustępliwością i doprowadziła stan meczu do remisu. Jednak w tie-breaku Grupa I chciała już potwierdzić swoją wyższość siatkarską nad przeciwnikiem i wygrać zawody. Ostatecznie więc Grupa I pokonała Grupę II 2:1 (22:25; 25:20; 15:8).

Końcowa klasyfikacja Wiosennego Turnieju Piłki Siatkowej przedstawia się następująco: I miejsce –Grupa I, miejsce II –Grupa II, miejsce trzecie –Grupa III, a czwarte –Grupa IV. Nagrodami były słodycze w ilości odpowiedniej do zajętego miejsca.

Zawody te oprócz walorów sportowych, mają za zadanie integrację grup wychowawczych i uatrakcyjnienie podopiecznym pobytu w trzemeszeńskim Zakładzie.

WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ – 22.03.2015r.