Zakład Poprawczy w Trzemesznie

“ Życie to sztuka wyciągania wystarczających wniosków z niewystarczających przesłanek.”
Samuel Butler

Uczniowski Klub Sportowy „ Kiliński” - Współorganizator „Zimowego Biegu Trzech Jezior„

W dniu 10 lutego 2012 roku po raz dziesiąty został rozegrany „ Jubileuszowy X Zimowy Bieg Trzech Jezior „ w miejscowości Gołąbki oddalonej 10 km od Trzemeszna. Mimo niskiej temperatury (-14 st.C) aż 533 osoby ukończyły bieg. W opinii wszystkich uczestników bieg zorganizowano w sposób perfekcyjny.

Głównym organizatorem był Międzyszkolny Klub Sportowy, Urząd   Miasta  i Gminy w Trzemesznie oraz  Uczniowski Klub Sportowy  „ Kiliński” działający przy Zakładzie Poprawczym w Trzemesznie. Jak co roku nasz klub odpowiedzialny jest za przygotowanie trasy tzn. dokładne jej wymierzenie , oznaczenie oraz dopilnowanie aby trasa po biegu została uprzątnięta.

Nasi wychowankowie Sebastian , Patryk  z opiekunami panami Grzegorzem, Tomaszem i Bogusławem spisali się na medal, gdyż uczestnicy wypowiadali się bardzo pochlebnie co do oznaczenia i długości trasy na forum biegu.

Bieg od samego startu prowadził ubrany w letni strój reprezentant Ukrainy Mykola Rudyk i jako pierwszy dotarł do mety z czasem 49:21. Drugi na metę z czasem 49:52 wbiegł Marcin Sajek z MLUKS Mokasyn Płoty. Trzecie miejsce zajął zaś Marek Wojtas MLKS Tucholanka Tuchola (51:09)

Podobnie jak wśród mężczyzn tak i wśród kobiet rywalizacja rozstrzygnęła się na pierwszych kilometrach. Zwyciężyła Marta Szenk z Zawiszy Bydgoszcz (57:12), druga była Katarzyna Grzesik z      SL WKS Zawisza Bydgoszcz (1:00:38), a trzecia Katarzyna Werner z KKB Finisz Kalisz (1:04:17)

W klasyfikacji drużynowej triumfował KM Truchcik Łubianka w składzie Piotr Lis, Artur Przyjemski, Bartosz Wiligalski, Łukasz Zimmer i Kamil Leśniak. Łączny czas - 4:45:44 - był tylko o 31 sekund lepszy od drugiej drużyny - TKKF Kolejarz Bydgoszcz (4:46:15). Trzecie miejsce zajął KB Maniac Poznań (4:46:37).

Nasz Uczniowski Klub Sportowy „ Kiliński” jak co roku  reprezentował dyrektor zakładu Grzegorz Grzegorek, który ukończył bieg na 326 pozycji z czasem 1:16 co jest jego nowym rekordem życiowym poprawionym o 9 minut.

Należy w tym miejscu dodać, że impreza była współfinansowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 4 LEADER, działanie 4.1/413 - Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, tj. na operacje, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi tzw. "małych projektów".