Zakład Poprawczy w Trzemesznie

“ Humor to najlepsze koło ratunkowe na burze życia. ”
Wilhelm Raabe

PRZEZ SPORT DO PRAWORZĄDNOŚCI

W dniu 2.12.2020 r. nasz zakład odwiedzili ambasadorzy projektu Ministerstwa Sprawiedliwości i Stowarzyszenia Akademia Sportu „ Przez sport do praworządności”.


Wychowankowie mieli możliwość poznać osobiście między innymi: Artura Siódmiaka, Tomasz Oświecińskiego, Pawła Mateńczuka.

 

Projekt dotyczy wsparcia młodzieży, przebywającej w Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych i Zakładach Poprawczych. Poprzez działania projektowe takie jak: dyskusje z ambasadorami projektu, prawnikiem, policjantem, dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej oraz wspólnymi zajęciami sportowymi chcemy przyczyniać się do rozwoju młodzieży na płaszczyźnie, edukacyjnej, prawnej i społecznej. W dzisiejszych czasach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacjami, w których młodzi ludzie wchodzą w konflikt z prawem, a statystyki pokazują, że zwiększa się ciężar popełnianych przez nich czynów karalnych. Często wpływ na to ma dorastanie w obszarach o dużym natężeniu problemów społecznych, patologii i przestępczości co wpływa negatywnie na rozwój młodzieży i może skutkować powielaniem zachowań znanych ze środowiska, a w konsekwencji zaprzepaszczeniem swoich szans na „normalne” życie. W związku z powyższym uznaliśmy, iż niezbędne jest podjęcie działań, by pokazać młodemu pokoleniu inne ścieżki życia poprzez stwarzanie możliwości zaangażowania się w działalność edukacyjną, społeczną, sportową czy wiele innych. Poniżej kilka zdjęć z tego spotkania
Kontakt

ZP w Trzemesznie
62-240 Trzemeszno
ul. Adama Mickiewicza 35

Dyrektor ZP:
mgr Grzegorz Grzegorek

call61 41 54 259

Fax: 61 42 90 309

sekretariat@trzemeszno.zp.gov.pl

Większa czcionka
Kontrast klasyczny

Data ostatniej aktualizacji: 2021-03-29